گروه دلونگی به ایتالیایی: De’Longhi S.p.A ، یک شرکت تولیدکننده لوازم خانگی در ایتالیا است که دفتر اصلی آن مستقر در شهر ترویزو ایتالیا است.

این شرکت به عنوان یک کارگاه کوچک قطعه ساز صنعتی در سال ۱۲۸۱ خورشیدی، تأسیس شد و در سال ۱۳۲۹ خورشیدی، به ثبت رسید. این شرکت در ابتدا، یک تولیدکننده عمده گرم کننده‌ها و هواسازهای قابل حمل بود، که بعدها با بسط فعالیت‌های خود، به تولید انواع لوازم خانگی پرداخت.

دلونگی به روایت دلونگی

جوزپه دلونگی، مالک برند معروف لوازم خانگی دلونگی، حدود ۷۰ سال پیش در ایتالیا تاسیس شد.

ابتدا یک کارگاه کوچک قطعه سازی بود که بعدها ثبت رسمی شد. در اوایل کار، شرکت دلونگی یک تولید کننده عمده گرم کننده ها و هواسازهای قابل حمل بود. اما بعدا با گسترش فعالیت های خود، به عرصه پر مخاطب و مشتری و پر طرفدار لوازم خانگی نیز وارد شد. حدود ۱۶ سال پیش، دلونگی توانست، در قالب ماموریت کسب و ادغام (Merger & Acquisition)، مالکیت گروه تولیدی معروف لوازم خانگی KENWOOD انگلستان را نیز از ان خود کند و با این عمل، گسترش نفوذ دلونگی به بازارهای شرق آسیا افزایش یافت. این شرکت اکنون بیش از ۱۳ بخش تولیدی و ۳۰ شرکت توزیع کننده در سراسر جهان دارد که خدمات و محصولات دلونگی را در ۸۰ کشور دنیا مدیریت می کند. شرکت در روزهای نخستین قرن بیستم میلادی تاسیس شد، اکنون بیش از ۶ هزار کارمند داشته و درآمد آن در سال ۲۰۱۴ میلادی، بیش از ۲ میلیارد یورو برآورد شد.

برای آگاهی از جدید ترین فعالیت ها و محصولات و خدمات این شرکت به درگاه دلونگی مراجعه کنید. جوزپه دلونگی، در سال ۱۹۳۹ میلادی در شهر ترویسو ایتالیا به دنیا آمد و اکنون با ۳.۶ میلیارد یورو ثروت، در فهرست میلیاردهای اروپا و جهان قرار دارد. او در دانشگاه CA FOSCARI در شهر ونیز تحصیل کرد و از جمله شخصیت های فرهنگی و اقتصادی و صنعتی برجسته این کشور به شمار می رود.

دلونگی،‌ همچون گوچی و آرمانی، اعتبار صنعت ایتالیا است. هر جای دنیا، نام دلونگی به ذهن برسد، طعم قهوه ساز ایتالیایی به مشام عاشقان قهوه می رسد.

گویا خاندان دلونگی، همه در کار قهوه بوده اند که میراث آنها، برای نسل های پس از خود، قهوه بوده است و بس! اما دلونگی ها، قبل از ورود به دنیای صنعتی و قهوه، چوب بر بودند.

دلونگی با طعم اسپرسو

محصولی که از دلونگی در ذهن همه ما ایرانی ها قرار دارد، قهوه ساز دلونگی بوده که در ادامه تولید انواع لوازم خانگی و آشپزخانه این شرکت، در فهرست محصولات شرکت قرار گرفت. جالب است که بدانید، نخستین قهوه ساز دلونگی در سال ۱۹۹۰ میلادی معرفی شد.

از زمان معرفی این دستگاه به بازار، دستگاه های قهوه ساز دلونگی قدم در راه شهرت گذاشتند و در طی سالیان بعد توانستند با اختلاف زیادی از سایر محصولات این شرکت، خود را به دنیا معرفی کنند. به همین خاطر، بسیاری تصور دارند که دلونگی، تنها تولید کننده دستگاه های قهوه است و در زمینه های دیگر، فعالیت چندانی ندارد!

در آغاز قرن بیست و یکم میلادی، شرکت دلونگی آنقدر شناخته شده بود و فروش داشت که توانســت دست به یک خرید بزرگ بزند. در سال ۲۰۰۱ میلادی، همانطور که در بالا اشاره شد، جوزپه یکی از بزرگ ترین شرکت های تولید محصولات خانگی انگلستان را به قیمت ۵۶ میلیــون پوند (معادل ۶۷ میلیون دلار) خرید و این گونه بود که برند کنوود به زیرمجموعه دلونگی تبدیل شد. بعد از این ادغام، بیش از هر زمان دیگری، کنوود انگلیسی ها تبدیل به یکی از جدید ترین تولیدکنندگان دستگاه های مخصوص پخت و پز خانگی شد و بازارش را رونق داد. جوزپه در همان سال دلونگی را در بازار بورس میلان ثبت کرد و تمرکز شرکت را بیشتر روی تولید لوازم خانگی قرار داد و از آنجایی که قهوه سازها کارشان گرفته بود و رقبای آسیایی این شرکت هم اوضاع چندان خوبی نداشتند، این محصول مورد توجه بیشتر موسس دلونگی قرار گرفت و روی طراحی و ارتقای آن کار شد.

دلونگی در همه جا

حضور خاورمیانه ای دلونگی بیش از یک دهه است که سابقه دارد. این شرکت در خاورمیانه، هند و افریقا اداره می شود. از طریق فعالیت در شهر دبی که در حال تبدیل به یک شهر بین المللی شده است این شرکت دسترسی خوبی به بازار عربستان و حتی مصر پیدا کرده است. جایی که قهوه زیاد مصرف می شود. این شرکت در شرق کره زمین هم با قهوه پیشتاز است. قهوه تبدیل شده است به عنصری نافذ که پای این شرکت را به کشورها و فرهنگ های مختلف باز میکند. به نوعی زبان مشترک فرهنگ ها و رنگ ها و سنت ها شده است.

در حالی که در اواخر دهه ۹۰ میلادی و حتی اوایل سال ۲۰۰۰، قهوه سازهای دلونگی در آسیا فروشی بین ۵۰ تا ۶۰ میلیون دلار داشتند، حال این رقم به ۶۰۰ میلیون دلار نزدیک شده است. فابیو در مورد قدرت قهوه و بازار خوبی که برای شرکتی مانند دلونگی ایجاد می کند، گفته است:

رشد مصرف قهوه واقعا شگفت انگیز است. در اروپا شــاهدیم که مصرف کنندگان سنتی و همیشگی قهوه، مایل هستند تا دستگاه هایی داشته باشند که نتیجه مطلوب تری به آنها بدهد.